Chattarpur, New Delhi, Delhi
GST No. 07APFPR8192C1ZN
Call 07942721713 93% Response Rate
Send Enquiry
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Grade | Premium |
| Vein Pattern | Book Matched |
| Application Area | Bathroom, Lobby, Flooring, Wall Cladding, Vanity Top, Staircase, Table Top, Island Countertop, Kitchen Countertop |
| Color Shade | White With Gold |
| Country Of Origin | Italy |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Grade | Premium |
| Vein Pattern | Book Matched |
| Application Area | Bathroom cladding |
| Color Shade | White With Gold |
| Country Of Origin | Italy |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Tile Size | 7ft*6ft |
| Slab Size | 10×5 ft |
| Application Area | Bathroom, Wall Cladding, Table Top, Exterior, Countertop, Elevator Lobby, Kitchen |
| Color Tone | Ivory White |
| Edge Type | Machine Cut |
| Usage Type | Commercial, Residential, Hotel, Mall, Temple |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Slab Size | 10×4 ft |
| Application Area | Table Top, Elevator Lobby, Exterior, Flooring, Wall Cladding, Countertop, Staircase, Bathroom, Kitchen |
| Color Tone | Ivory White |
| Usage Type | Commercial, Mall, Temple, Hotel, Residential |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Slab Size | 5*4 ft |
| Application Area | Bathroom, Exterior, Table Top, Elevator Lobby, Kitchen, Staircase, Countertop, Wall Cladding, Flooring |
| Color Tone | Ivory White |
| Country of Origin | Greece |
| Usage Type | Mall, Residential, Hotel, Commercial, Temple |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Color | Grey |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Backsplashes |
| Surface Finish | Slabs |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Color | Pure White |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Backsplashes |
| Surface Finish | Slabs |
View Complete details
| Product Name | Aspur marble |
| Color | Grey |
| Thickness | 20 mm (2 cm) |
| Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Application | Countertop, Dining Table Top, Exterior, Pillars, Bathroom, Handicraft, Fireplace, Staircase, Flooring, Wall Cladding |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Slab Size | 10×5 ft |
| Application Area | Exterior, Table Top, Wall Cladding, Elevator Lobby, Bathroom, Countertop, Staircase, Kitchen, Flooring |
| Color Tone | Cream White |
| Country of Origin | Greece |
| Usage Type | Temple, Hotel, Residential, Commercial, Mall |
View Complete details