Chattarpur, New Delhi, Delhi
GST No. 07APFPR8192C1ZN
Call 07942721713 93% Response Rate
Send Enquiry
| Surface Finish | Polised |
| Form | Slab |
| Thickness | 20 mm |
| Grade | Premium |
| Usage/Application | Flooring |
| Vein Pattern | Bold Veins |
| Size | 48 x 96 inches |
| Application Area | Wall Cladding, Table Top, Flooring, Bathroom, Kitchen Countertop, Staircase, Lobby, Island Countertop, Vanity Top |
| Color | White |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slabs |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Size | 48 x 96 inches |
| Color | White |
View Complete details
| Thickness | 18mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | polised |
| Usage/Application | Flooring |
| Size | 48 x 96 inches |
| Color | White |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | polised |
| Usage/Application | Flooring |
| Size | 48 x 96 inches |
| Color | White |
| category | Imported marble |
| purpose | for flooring | kitchen top | table & dinning top |
View Complete details
| Thickness | 17 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Size | 48 x 96 inches |
| Shape | Rectangular |
| Features | Water Resistant, Fire Resistant, Crack Resistant, Acid Resistant |
| Color | White |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Color | White |
| Marble Type | Imported Marble |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Features | Acid Resistant |
View Complete details