Chattarpur, New Delhi, Delhi
GST No. 07APFPR8192C1ZN
Call 07942721713 93% Response Rate
Send Enquiry
| Thickness | 20 mm |
| Type of Stone | Marble |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Gray |
| Shape | Rectangular |
| Features | Water Resistant, Fire Resistant, Crack Resistant, Acid Resistant |
| Deals Within | PAN India |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Type of Stone | Marble |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Flooring |
| Brand | GSL - Grey |
| Shape | Rectangular |
| Features | Acid Resistant |
| Deals Within | PAN India |
| Size | 117*79 inches |
View Complete details
| Marble Name | Galala marble |
| Color | Beige |
| Form | Slab |
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Application | Wall Cladding, Kitchen Countertop, Pillars, Fireplace Surround, Table Top, Bathroom, Flooring, Staircase |
| Marble Type | Imported Marble |
| Shape | Rectangular |
| Features | Acid Resistant |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Black(Base) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 sq ft
| Thickness | 20 mm |
| Color | Pink |
| Marble Type | Imported Marble |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant, Fire Resistant, Water Resistant, Acid Resistant |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 sq ft
| Thickness | 18 mm |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Swish Gold |
View Complete details
| Color | Dark Red |
| Thickness | 16 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Grade | Premium |
| Form | Slab |
| Application Area | Countertop, Table Top, Fireplace, Staircase, Flooring, Wall Cladding |
| Country Of Origin | Italy |
| Usage Type | Indoor And Outdoor |
| Edge Profile | Straight |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown(Base) |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Features | Water Resistant, Acid Resistant, Crack Resistant, Fire Resistant |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Marble Type | Indian Marble |
| Form | Slab |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Glossy |
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant, Fire Resistant, Acid Resistant, Water Resistant |
| Color | White |
View Complete details