Chattarpur, New Delhi, Delhi
GST No. 07APFPR8192C1ZN
Call 07942721713 93% Response Rate
Send Enquiry
| Marble Name | Absolute Black |
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Origin | Italy |
| Application | Wall Cladding, Door Frame, Staircase, Flooring, Kitchen Countertop |
| Finish | Polished |
| Material Type | Natural Stone |
| Vein Pattern | Random Veins |
| Supplier location | Chattarpur , New Delhi |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Vein Pattern | White Veins |
| Application Area | Table Top, Staircase, Bathroom, Hotel Lobby, Flooring, Countertop, Wall Cladding |
| Tile Size | 10ft * 6ft |
| COLOUR | Black base with white lines |
| Origin | China |
View Complete details
| Thickness | 18 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Vein Pattern | White Veins |
| Application Area | Table Top, Wall Cladding, Staircase, Bathroom, Countertop, Flooring, Hotel Lobby |
| Tile Size | 121inch *80inch |
| Color Tone | Dark Black |
| Country of Origin | Italy |
| Edge Type | Machine Cut |
View Complete details